Hakkımızda

Halk Enerji, Türkiye’de fotovoltaik güneş enerjisi sektörünün lider mühendislik ve taahhüt firmasıdır.Halk Enerji’nin başarısı, çok sayıda tamamlanmış projeye dayanan iş tecrübesine, gerçekleştirdiği seçkin Ar-Ge yatırımları, proje geliştirme, mühendislik ve taahhüt uzmanlığı ile bakım ve onarım hizmetlerinden gelen derin bilgi birikimine dayanmaktadır.

Halk Enerji, Güneş Enerjisi Sistemlerinde dört alana odaklanmıştır: Mühendislik –Tedarik-Yapım (EPC), Bakım-Onarım, Akıllı Enerji Çözümleri ve Fotovoltaik (FV) Portföy Yönetimi.

Halk Enerji, müşterilerinin beklentilerinin üzerinde hizmet verebilmek için 60 kişilik mühendis ve alan uzmanı kadrosuna sahiptir.

Vizyonumuz

Dünyanın enerji profili değişiyor. Petrol ve doğalgaz rezervlerinin sınırlılığı ile birlikte sosyal ve çevresel etkenler, yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilginin yükselişinde önemli bir rol oynamaktadır. Diğer taraftan Türkiye’nin enerji ithalatındaki dışa bağımlılığı ve dünya genelindeki enerjiye olan talep artışı, yenilenebilir enerji sektöründeki yatırımları hızlandırmaktadır. Enerji Sektöründeki bu değişimler, sektörde çeşitli fırsatlar yarattığı gibi enerji sektöründeki yerleşik ve yeni şirketler için riskler de yaratmaktadır.

Özellikle fotovoltaik (FV) sistemlere dayalı olan güneş enerjisi temelli enerji üretiminin, ekonomik ve temiz enerji olması özelliği ile geleceğin enerji ihtiyacını karşılamada önemli bir rol oynayacaktır. Fotovoltaik (FV) sistemlerin çeşitli avantajları vardır. Fotovoltaik (FV) sistemler, özellikle elektrik üretiminin ve tüketiminin aynı yerde olduğu durumlarda geleneksel kömür ve doğalgaz kaynaklarına göre daha iyi performans gösterebilmektedir. Fotovoltaik (FV) sistemleri, ölçeklenebilir olma özelliği ile bir ev çatısına veya geniş alanlara şebeke ölçeğinde büyük bir santral olarak da kurulabilmektedir. Fotovoltaik (FV) sistemlerin bu özelliği ile üretilen elektriğin, ülkenin bir ucundan diğer ucuna taşıma zorunluluğu kalmadığı için pahalı altyapı yatırımlarına ve yüksek bakım maliyetlerini de ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca rüzgar ve hidro gibi diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına kıyasla, fotovoltaik (FV) sistemlerinde yıllık üretim verileri çok daha öngörülebilir durumdadır. Fotovoltaik (FV) sistemlerinin doğal kaynaklar üzerinde herhangi bir bozucu etkisi olmadığı gibi doğada gürültü de oluşturmaz. Dolayısıyla fotovoltaik (FV) sistemler çevreye, insana ve geleceğe saygının bir ifadesidir.

Halk Enerji, Türkiye ve dünyanın enerjisi profilini değiştirmede önemli bir itici güç olmayı arzulamaktadır.

Tarihçemiz

2015: Kıranharman GES devreye alındı, Ankara (6,2 MWp)

2015: Sivrihisar GES devreye alındı, Eskişehir (5,4 MWp)

2015: D.T. Tire GES devreye alındı, Izmir (1,0 MWp)

2015: Yalnızpınar GES devreye alındı, Şereflikoçhisar, Ankara (5,3MWp)

2014: Kadıncık GES devreye alındı, Şereflikoçhisar, Ankara (3,1 MWp)

2014: Halk Enerji, Türkiye’deki ilk fotovoltaik ihalesini kazandı. (4,9 MWe Erzurum)

2014: TÜBİTAK, elektrik depolama alanında temel araştırmalar yapmak için Halk Enerji’yi desteklemeye başladı.

2013: Tepebaşı Belediyesi ile ilk kamu projesi gerçekleştirildi. (95 KWp)

2013: Halk Enerji, Alman endüstri devi BOSCH ile Türkiye’deki inverter (evirici) satışı ve satış sonrası kurulum, bakım ve onarım alanında münhasır iş ortaklığı anlaşması imzaladı.

2013: Büyük ölçekli arazi tipi ilk fotovoltaik (FV) yer sistemi kuruldu. (Ankara Polatlı 1,8 MWp).

2013: Halk Enerji, ISO 9001, ISO 14000 ve OHSAS 18001 sertifikalarını aldı.

2012-2013: Bir güneş takip sistemi olan SmartTrack® geliştirildi.

2012: Toplam Kurulu gücü 420 kWp olan ilk ticari çatı, güneş takip sistemi ve otopark tipi fotovoltaik güneş enerjisi sistemi Hacettepe Teknokent, Ankara’da kuruldu.

2011-2013: Farklı özelliklere sahip fotovoltaik güneş enerjisi sistemlerini test etmek için Solar Lab Turkey® kuruldu. Solar Lab Turkey® Avrupa’da kurulmuş en büyük fotovoltaik teknoloji laboratuvarıdır.

2011: Türkiye’de şebekeye bağlı ilk fotovoltaik (FV) güneş enerji santrali kuruldu. Gazi Teknopark, Ankara.

2009-2011: PVmap Turkey®’in geliştirildi. PVmap Turkey, fotovoltaik güneş enerjisi santral yatırımları için geliştirilmiş, arazi koşullarını analiz eden ve değerlendiren eşsiz bir coğrafi bilgi sistemidir.

Şirket Bilgileri

Halk Enerji Yatırımları Üretim Inşaat Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Beysu Villakent Sitesi, 1920 Cad., 2008 Sok. No. 2  06800 Çankaya/Ankara, Turkey  

Telefon +90 312 236 1993, Fax +90 312 236 1963  

info@halkenerji.com.tr  

www.halkenerji.com.tr  

Vergi Numarası: Doğanbey 456 048 1865  

Hissedar: 100% Teknologis Teknoloji Yönetimi ve Danişmanlik Ltd. Sti., Ankara  Year of Incorporation: 2006 

Kuruluş Yılı: 2006

Yönetim Kurulu Başkanı : Mustafa Atilla  

Copyright © 2012-2016. All rights reserved.